Begrotingsresultaten en rekeningen

Paragraphes

De algemene rekeningen geven een duidelijk overzicht van de inkomsten, uitgaven en financiële verplichtingen en bieden een volledig beeld van de financiële positie van Belnet.

Balans

Activa202220232024
Bedrag in euro's
Materiële vaste activa5,813,5035,667,1204,588,287
Niet aan rekeningstelsel onderworpen externe vorderingen op meer dan 1 jaar34,90055,92068,780
Niet aan rekeningstelsel onderworpen externe vorderingen op ten hoogste 1 jaar3,659,0734,247,9056,284,373
Aan rekeningstelsel onderworpen externe vorderingen op ten hoogste 1 jaar2,263,6802,059,5953,827,465
Schatkistcertificaten en thesauriebewijzen17,193,00014,193,00012,193,000
Bank- en postchequerekeningen - kas, contanten en zegels3,756,8965,401,01713,341,550
Overlopende activa en wachtrekeningen189,8621,752,5351,903,405
Totaal Activa32,910,91433,377,09142,206,860
Passiva202220232024
Bedrag in euro's
Nettoactiva of eigen vermogen of 'Nettopassiva'10,780,83014,858,86510,604,809
Reservefonds821,888821,888821,888
Fonds voor investeringen14,547,87713,142,68619,882,337
Fonds bestemd voor FedWAN implementatie-648,0002,686,000
Fonds bestemd voor FedOSC Project--1,840,000
Fonds voor inkomsten---
Provisies voor risico's en lasten288,246-174,724
Niet aan rekeningstelsel onderworpen externe schulden op ten hoogste 1 jaar5,536,3853,241,2465,088,841
Aan rekeningstelsel onderworpen externe schulden op ten hoogste 1 jaar931,533664,4071,078,321
Overlopende passiva en wachtrekeningen4,155-29,940
Totaal Passiva32,910,91433,377,09142,206,860
 

Resultatenrekening

Kosten202220232024
Bedrag in euro's
Overig gebruik van consumptiegoederen en externe diensten10 729 862 9 074 183 17 061 890 
Onroerende voorheffing en diverse belastingen---
Directe en indirecte personeelsvergoedingen7 269 794 7 766 539 7 761 167 
Economische afschrijvingen op huisvestingskosten, immateriële vaste activa en materiële vaste activa2 609 100 3 060 193 3 006 001 
Overdracht van andere inkomsten (uitgaven) dan sociale uitkeringen5 198 23 463 585 168 
Waardeverminderingen op bestaande activa en passiva10 014 -   445 
Toevoeging aan het reservefonds---
Toevoeging aan het fonds voor investeringen 1 180 000 2 485 596 
Toevoeging aan het fonds voor FedWAN Implementatie-   648 000 2 038 000 
Toevoeging aan het Fonds bestemd voor FedOSC Project--1 840 000 
Toevoeging van voorzieningen voor risico's en kosten288 246 -288 246 174 724 
Algemeen boekhoudkundig resultaat-3 571 102 1 492 843 -   
Totaal kosten17 341 112 22 956 975 34 952 991 
Inkomsten202220232024
Bedrag in euro's
Inkomsten7,949,9727,864,80710,746,475
Rente en overige financiële inkomsten56,140476,829443,936
Uitzonderlijke inkomsten- -28,136
Overdracht van andere inkomsten dan belastingen en sociale bijdragen9,335,00014,615,33923,734,376
Terugname van voorzieningen voor toekomstige risico's en kosten---
Terugname van het reservefonds--68
Totaal inkomsten17,341,11222,956,97534,952,991

Overzicht van de begrotingsrekeningen

Boekjaar202220232024
Uitgaven in duizenden euro's
Nationale lijnen2326325510213
Europese lijnen130198255
Onderhoud netwerkvoorzieningen & diensten475433655096
Algemene kosten354022682083
Lonen726977777761
Investeringen646329131927
Toevoeging aan het reservefonds00-
Totaal244821977727335
 202220232024
Ontvangsten in duizenden euro's
Overdracht binnen een institutionele groep93351340622682
Buitengewone inkomsten56477454
BNIX België761680634
BNIX internationaal333364323
Verkoop van producten & diensten685668189808
Kapitaaltransfers vanuit instellingen van de EU012081052
Totaal173412295634953
Copyright © 2026 Belnet.